ee en ru
MEILE ELAMA
KODU JÄRVAMAALE

Järvamaa on ilus koht elamiseks, mis ei ole kaugel ühestki paigast Eestis. Siit leiab ilusaid, metsade ja põldude vahele uppunud talusid ja suvekodusid ning suurte aedadega armsaid väikelinna puitmaju. Elukeskkond on enamasti sama peresõbralik kui Kalamajas, ent hinnad kordades taskukohasemad. Lasteaiakohtadega pole muret, heal tasemel koolid ja arstiabi, korralikud ummikutevabad ühendusteed, aktiivne kogukondlik elu.

Oleme sellele lehele koondanud valiku Järvamaal müügis olevatest majadest ja lisanud paljudel juhtudel omalt poolt juurde teavet, mis
võiks majaomanikku huvitada: kinnistu ajalugu, hoone ehituslik seisund, ruumiplaanid, ennistamisteave, info läheduses asuvate asutuste kohta ning ka kontaktid, kelle abi uus majaomanik ilmselt vajaks. Meie eesmärk on see, mida võiks nimetada kohaturunduseks – püüame leida siia elama uusi inimesi, et ühiselt oma elukeskkonda veel paremaks muuta.

Pakkumised on jagatud kolmeks: Järvamaa maamajad, Paide linna ja Türi linna majad. Oleme püüdnud valida eelkõige peredele sobivaid maju, ent sekka ka hooneid, mis võiksid sobida kogukondliku tegevuse arendamiseks. Enamasti on tegu pikema ajalooga hoonetega, ehk sügavamalt Järvamaasse juurdunud paikadega, mis võiksid huvitada just neid, kes otsivad elukohta suurlinnadest väljaspool.

Kui tekib ostuhuvi, siis võib ühendust võtta otse müüjaga, kelle kontakt on müügikuulutuses ära toodud, aga võib ka lisainfo saamiseks võtta ühendust meiega: info@visitjarva.ee, suurema osa siin ära toodud majadest oleme ka ise üle vaadanud.

Teisalt pöördume ka nende majaomanike poole, kelle hooned seisavad praegu ehk kasutuseta ja kes pole päris kindlad, et mida nendega peale hakata. Kui müügiotsus pole päris kindel, siis ehk võiks alustada kasutusse andmisega? Võib-olla esmalt isegi ainult oma aiamaa või mõne ruumi kasutusse andmisega, mis võib aidata kaasa kinnistu korrashoiule ja anda näiteks noorele perele võimalus oma võimalikku tulevusse elukohta sisse elada. Kui tundub, et hoone on juba halvas olukorras, nii et sellele võib olla raske omanikku leida, siis ehk tasuks mõelda järelmaksuga müügi peale, mis annab võimaluse sellisele hakkajale huvilisele, kes suudaks oma kätega maja kordategemisse panustada. Vajadusel saame ka sellistes asjades pisut nõuga aidata.

FacebookTwitter
TALLINNA TN. 40

1900. aastal ehitatud palkmaja Tallinna tn. 40 Paides, mis algselt olnud kasutuses eramajana, kuid nõukogude ajast alates kasutuses nelja korterina, millest üks asub maja teisel korrusel. Maja on võimalik taastada ühepereelamuna, kuid võib jätkata ka korteritena kasvõi väljaüürimise eesmärgil. Majas on kokku 7 tuba ning köök pliidiga, tsentraalne vesi ja kanalisatsioon. Allkorrusel paiknevad dussiruum wc-ga ning 1 lisa wc, samuti  1 wc ülemisel korrusel. Ahjuküte. Kahes korteris võimalik koheselt sees elada, kuid vajavad siiski remonti. Kolmandas remont pooleli ja neljas olnud viimased 10 aastat kasutusel kolikambrina. Omanik pakub reaalseid vahetus- või muid variante. Võimalus osta järelmaksuga.

Hind: 17 000 eurot

Korruseid: 2

Konstruktsioon: palk

Tube: 7 + 1 köök, vannituba + wc, 2 wc

Ehitusalane pind: 200 m2

Krunt: 635 m2

Küte: ahiküte

Kontakt: Urmo Tamm (58398589)

FacebookTwitter
MAJAOSA VAKSALI 8

Müüa majaosa Vaksali 8, Paide linnas. Maja on ehitatud nn raudtee-elamuna 20. sajandi alguses. Ei asu muinsuskaitsealas, ent on rohkete algsete dekoorelementidega, säilinud on suurem osa algsest hoonest. Hoonet käsitletakse Paide linna restaureerimistoetuste mõttes miljööväärtuslikuna.

 

Hind: MÜÜDUD

Korruseid: 1 (II korrus väljaehitamise võimalusega)

Konstruktsioon: palk

Tube: 3 + WC-duširuum

Üldpind: 75 m2

Krunt: 1200 m2

Küte: Ahiküte + Daikin õhksoojuspump

Ehitusaeg: 1890. a, renoveeritud 2016–2017.

Kontakt: Kaspar Tammist (58010018)

 

Tehtud renoveerimistöödest:

Müügil olev majaosa on avar, kõrgete Poola tüüpi lagedega, valgusküllane. Lagede kõrgus on 3,3 meetrit. Renoveerimistööd on toimunud Paide SRIKi soovitatud materjalide ning tehnikatega, kasutatud on vaid ökoloogiliselt häid materjale: välisseinad on seest kaetud Skano standardplaadiga, suuremas toas on välisseinas lubikrohv ning valge savivärv. Magamistoas on seinas savikrohv ja pabertapeet. Põrandad on taastatud ja soojustatud – vana pinnas välja veetud, talad tõrvatud, põranda alla pandud 25–30 cm killustikku ning talade vahele kergkruusa 25 cm, kaetud musta lauaga, peale laudis ja magamistoas puitplaat. WC-duširuum ehitatud majja renoveerimise käigus 2016. aastal, sees põrandaküte ning sooja vett annab elektriboiler (80 l). Elektriprojekt olemas ning kõik elektrijuhtmed ja kilp vahetatud välja 2016. aasta jooksul.

Elutuppa ehitatud uus punastest tellistest ahi, mis on planeeritud lubikrohviga valgeks krohvida. Paigaldatud on ka Daikini õhksoojuspump.

 

 

Katus vahetatud 2015. aasta suve lõpul, uus Monieri kivikatus glasuuritud kividega. Samal ajal renoveeritud ka korstnaotsad ja maja otsadetailid, paigaldatud uued vihmaveerennid.

Vee- ja kanalisatsioonitrassiga liitumine tehtud 2015. aastal. Hoovis asub ka maja enda puurkaev. 2016. aasta suvel ehitatud hoovi 20 m2 puukuur, renoveeritud majaesine aed.

Majal on uus välisuks, mis tehtud vana ukse koopiana. Vanad aknad on renoveeritud.

Maja on arvatud miljööväärtuslikuks, mis tähendab, et väliseks renoveerimiseks on võimalik taotleda toetust Paide linnalt.

 

Asukoht:

Vaksali tänav on rahulik ja vaikne, kuid kõik oluline on kuni kümneminutilise jalutuskäigu kaugusel. Toidupoodidest on kõige lähemal Maxima (2 min jalgsi), Selver ja Säästumarket (5 min jalgsi). Maja kõrval asub postkontor. Korralik kõnnitee mõlemasse Paide kooli läheb maja eest läbi – Paide Gümnaasium jääb 5-minutilise ja Paide Ühisgümnaasium 10-minutilise jalutuskäigu kaugusele. Bussijaam on krundi ühes otsas, kuid busside müra majja ei kosta.

FacebookTwitter
POSTI 12

1910. aastal Paide Tütarlaste Gümnaasiumiks ehitatud kahekorruseline historitsistlik hoone. Sobib väga hästi kogukondlikuks kasutamiseks (üritused, koolitused jms).
Asub keskväljaku läheduses, maalilise vallimäe külje all, vajab ennistamist, säilinud on palju originaaldetaile. Hoone
on muinsuskaitseobjektiks, kinnistu asub Paide vanalinna kaitsealas, kus kehtib Paide vanalinna muinsuskaitseala põhimäärus.

Maja ostu-müügitehing on praegu menetluses Paide linnavolikogus
Korruseid: 2
Konstruktsioon: punane tellis, puidust vahelaed, valtsplekk-katus.
Ruume: 6 suurt klassiruumi, suur saal, väiksemaid abiruumid.
Üldpind: 673 m2
Krunt: 3805 m2
Küte: ahiküte

 

PÕLLU 17A

Väike, armas, 1955. aastal ehitatud individuaalelamu koos saunaga, asub kohe Paide Gümnaasiumi, Paide Selveri ja Säästumarketi ning Kultuurikeskuse kõrval, kesklinnast umbes 500m kaugusel. Saab kohe sisse kolida, ent vajab remonti. Kinnistu ei asu vanalinna kaitsealas.

Hind: 40 000 eurot
Korruseid: 1
Konstruktsioon: puit
Tube: 3+köök, wc, vannituba
Üldpindala: 73 m2
Krunt: 564 m2
Küte: ahiküte

Kontakt: Elis Pikmets (5071779)

PIKK 33

Ühekorruseline rõhtpalkhoone, valminud 19. sajandi lõpul, asub kesklinna läheduses (u 300m), Grossi poe kõrval, osaliselt renoveeritud, saab asuda kohe sisse elama.
Kinnistu asub Paide vanalinna kaitsealas, kus kehtib Paide vanalinna muinsuskaitseala põhimäärus.

Hind: 59 000 eurot
Korruseid: 1
Konstruktsioon: rõhtpalk
Tube: 5 + köök, wc, duširuum

Üldpind: 177 m2
Krunt: 1032 m2
Küte: ahiküte

Kontakt: Lea Kerma (512 4236)

LAI 12

Kahekorruseline maja Paide vanalinna piirkonnas, kesklinnast umbes 600m kaugusel, rohelise Lembitu pargi läheduses. Laudvooderdisega palkmaja on ehitatud 1930-tel.
Hoonel säilinud palju originaaldetaile, vajab ennistamist.
Kinnistu asub Paide vanalinna kaitsealas, kus kehtib Paide vanalinna muinsuskaitseala põhimäärus.

Hind: 23 500 eurot
Korruseid: 2 (1+mansard)
Konstruktsioon: palk
Tube: esimesel korrusel 4 tuba, 2 kööki; teisel korrusel 5 tuba 2 kööki
Üldpind: 985 m2
Krunt: 765 m2
Küte: Ahiküte (7 ahju, 5 pliiti)

Kontakt: Lea Kerma (512 4236)

Rüütli 32-34

Ühekorruseline kahest palkmajast koosnev hoonekompleks Paide vanalinna piirkonnas. Vanem hooneosa on ehitatud 19. sajandi keskel, uuem osa ümberehitusena 20. sajandi alguses. Maja asub kesklinna läheduses, vajab ennistamist.
Kinnistu asub Paide vanalinna kaitsealas, kus kehtib Paide vanalinna muinsuskaitseala põhimäärus

Hind: 26 000 eurot
Korruseid: 1 (+ 1 köök-tuba katusealuses osas)
Konstruktsioon: rõhtpalk
Tube: 8 + 1 köök
Üldpind: 226,7 m2
Krunt: 1428 m2
Küte: Ahiküte

Kontakt: Kristi Rohtla (5690 6096)

PAIDE MAJAD

Paide oma ajalooliste puithoonetega, mille juurde kuuluvad suured aiad ja mis asuvad praeguses linnasüdames, võib olla nagu uus Kalamaja. See on inimsõbralik ja taskukohane elukeskkond, mis ei asi kaugel ei Tallinnast, Tartust ega
Pärnust.

Paide vanalinn on üks säilinud häid näiteid Eesti väike-linnadest, mille arhailised puithooned ehitati 18. sajandi algusest kuni 20. sajandi alguseni kestnud „kreisilinn Weissenstein“ perioodil. Vanalinn ei ole Paides jäänud ka tänapäeval äärelinnaks, see on tegelikult linnasüda, mille läheduses asuvad kauplused, koolid, kohvikud, festivalide ja tasuta parkimise alad. Valisime välja 5 maja, millest neli asuvad vanalinna kaitsealal. Rohkem teavet, sh seda, mida on neis hoonetes väärtuslikku, mida ja kuidas saab ennistada, kellelt abi saada jms, leiad pakutavate majade juurde loodud pdf vormis kirjeldustest.

FacebookTwitter
RAUDTEE 3

Suur maja korteri hinnaga kevadpealinnas Türil! Müüa suur terrassiga puitmaja Raudtee 3, Türil. Elamispind 150 m², kogupind 155 m². Ahjuküttega majas on 3- ja 2-toalised korterid vannitubadega, 8 m² köök puupliidiga. Vesi oma kaevust, linna kanalisatsioon. Maja vajab renoveerimist. Võimalik teise korruse väljaehitus. Samas asetseb krundil täiesti uus kõrvalhoone garaazi ja saunaga, mille teisel korrusel on 2 tuba. Hoovil uus varjualune küttepuudele. Aiamaa köögiviljade kasvatamiseks, kus olemas kasvuhoone ning ka viljapuud.

Vallasasi asub linnas, ümbruses eramud ning sõbralikud naabrid. Tasuta parkimine. Teed heas seisukorras. Krundi lähedal mets. Tehisjärv ning Tallinn-Viljandi raudteejaam vaid 800 m kaugusel. Bussiliiklus Pärnu, Tartu ja Narva suunal.

MÜÜDUD!

 

KOIDULA 22

Kahekorruseline puitmaja Türi kesklinna piirkonnas.
Ehitatud 20. sajandi alguses. Lähedal asuvad Maxima kauplus ja Türi Noortekeskus. Kannatada saanud põlengus, vajab ennistamist. Olemas on elektriliitumine, oma kaev. Kinnistul on elamu ja kõrvalhoone (kuur).

Hind: 15 999 eurot
Korruseid: 2
Konstruktsioon: rõhtpalk, säilinud algne valtsplekk-katus
Tube: Eluruume 5 + köögid ja abiruumid
Üldpind: 120,8 m2
Krunt: 1315 m2
Küte: Ahiküte

Kontakt: Kairi Gansen (Land Kinnisvara OÜ), 529 8752

FacebookTwitter
TÜRI MAJAD

Kevadpealinn ja aedlinn Türi on tuntud oma heakorrastuse poolest. Linn asub Paidest 15 km kaugusel. Türile saab rongiga nii Tallinnast kui Viljandist. Siin on värskelt
korrastatud sõidu- ja kõnniteed, rohkelt parke ning isegi Paidest rohkem väikeseid elamuid.

Türil on mitmed toredate ajalooliste nimedega nö linnaosad, nagu Pilpaküla, Konnaküla, Kringliküla, Näljalküla, Kapernauma ning nendes asub nii 20. sajandi esimesel poolel, linna asutamise ajal ehitatud vanemaid hooneid kui ka uuemaid, mis aedlinna madalhoonestust ja rohelust
õnneks ei häiri. Türil ei ole vanalinna kaitseala, ühes piirkonnas (Vabriku puiestee) on planeeringuga kehtestatud miljööväärtuslik ehitusala. Linnas toimuvast tasub kindlasti jätta meelde Lillelaat aga ka 2. juulil toimuv linna sünnipäev,
mil Türi on täis rohelusse ja lilledesse uppuvaid kodukohvikuid.

Lähemalt loe Türi kohta valla kodulehelt www.tyri.ee ja
kultuurikeskuse lehelt www.tyrikultuurikeskus.ee.

FacebookTwitter
Top