Jääger, kes unistas hotellist

Praksuva kamina paistel on rahulikus meeleolus tore meenutada Jäägri villa algust koos villa  omanikest paari Valeri ja Signega. Rahulik on meeleolu sellepärast, et käes on jõulueelne aeg ning metsas on alanud jõulurahu ning metsas käiakse ainult loomi söötmas, mitte küttimas.

Jäägri villa algusaeg jääb aastasse 2011 kui maja osteti. Maja oli enne  kogukonnarahva teenistuses ja veel varem elas siin mõisavalitseja. Oksjonil omandatud majas tegutsesid veel postkontor, politsei, perearst ja põllumajandusühistu kontor.

Valeri tunnistab, et kogu oma lapsepõlve unistas ta saada hotellipidajaks. Kujutas ette, et see võiks olla ilus elu – õhtul tulevad inimesed majutusse ja heidavad magama. Hommikul lahkuvad ning pole lihtsamat äri olemaski. Majutuskoha omanikuna muigab ta nüüd selle pettekujutluse peale. Täna on käed jalad tööd täis ja miski on kogu aeg pooleli – täida tünn, niida muru, puhasta lumiseid radu, tee ja too.

Esimene mõte, ehitada turistidele palkmaja kaunisse jõekäärdu, luhtus. Maja oli peaaegu valmis kui saabus üleujutus ning vesi tungis majja. Teine katse oli tänase hotelli oksjon ja majutuse ülesehitus.

Esialgne plaan oli teha korda pool maja, aga iga asi viis teiseni ning ühel hetkel oli selge, et käiku läheb terve maja. Kolm aastat kestis nokitsemise ja ehitamise periood. Usku asja edukusse polnud mitte kellelgi. Isegi raamatupidaja hingega kaasa Signegi oli pisut skeptiline.

Terve oma elu on Ukraina juurtega Hominid elanud Albu lähistel. Valeri muigab, et isegi naise võtsin kiviviske kauguselt Kaalepi baarist. Signe on Karinu (Järva-Jaani lähistel) tüdruk ja tuli ühel õhtul Kaalepisse õhtut veetma. Nii nad kokku said. Väga avatud suhtleja Signe tunnistab, et pigem meeldib talle raamatupidamine, aga toredate inimestega suhtlemine villas paitab ka hinge ning kui peaks sellest loobuma, tunneks varsti puudust.

Hea asi reklaamib ja müüb ennast ise. Kui lapsepõlves tundus majutusäri kerge teenistusena, siis tänaseks on kliendid ise öelnud, mida nad tahavad. Kogu tootearendus on toimunud vajaduste järgi. Esialgu mõeldi jahituristile, mets on ju sigu täis. Seakatk tõmbas sellele kriipsu peale. Uue suunana, mis on kestma jäänudki, võeti ette seminariklient. Nendega matkati esialgu niisama lähiümbruses ja viidi suusatamagi. Vajades enam meelelahutust ja suuremat jõudlust, muretseti 18 kahekohalist ATVd. Klientidele läheb väga peale kui kaasas on piknikukraam ja metsas tehakse ka söögipaus. Seminaripause veedetakse ka jalgratastel.

Aga kõige minevam kaup on metsamatkad loomade jälgedele, mida juhendab praktikust vend Igor. Igor, va imemees, oskab huntidega ulguda. Õigemini välja kutsuda huntidel vastu ulgumist. Ülipopulaarne teenus. Kord mõtlesid nad seda pakkuda eraldi üritusena, ise mõeldes, et tulijaid võiks olla nii 15. Tahtjaid oli 70! Oli see vast „pulmarong“, mis metsa vuras. Sättimist oli palju, aga hunte nad kuulsid. Edaspidi nad üritusena seda enam ei plaani, sest ilmastiku mõjutegur on ülisuur. Tuul peab olema õigest suunast, aga ette seda ju ei tea. Nüüd on see pigem üllatuspakkumine kliendile.

Jäägri villa rahvas noogutab kui ühest suust, mida rohkem külalisele pakkuda seda väiksem on mure nende pärast. Mure, et nad igavusest hakkaks patuste asjadega tegelema, mille tagajärgi peavad hiljem omanikud siluma.

Küsimise peale, et kes on kuulsamad ja meeldejäävamad kliendid, meenutab Valeri oma esimesi kliente Itaaliast.  Nad saabusid ajal, mil maja oli veel poolik, aga suitsusauna oli olemas ning seda pakkuda sai. Polnud see saunakogemus lõunamaa meeste meelest suurem asi. Hetkel on Jäägri villas kaks erinevat sauna, milles ei pea pettuma. Kokku on  pererahvas arvutanud, et aastas käib neil umbkaudu 4000 külalist. Kõige populaarsem tuba on Jäägri villa vapilooma hundi tuba, kus Tanel Toomgi viimistles Vargamäe loo ekraniseeringu stsenaariumit.

Üks asi, mis kindlasti veetleb on Jäägri villa köök. Toidud on imehead ja nende pärast tullakse ka tagasi. Valeri hindab oma kokka väga: „Ta on kuldaväärt tegija“.

„Jääger olen ma kõva, aga turundajana olen allapoole igasugust arvestust“, ütleb Valeri. „Seepärast tulebki teenus teha selliseks, et info rändaks suust suhu ja siis lapsepõlveunistuse täitnud hotellimaja tühjaks ei jää.“

Jäägri villas on statsionaarseid majutuskohti 20 ringis, millele lisavooditena tuleb pisut ka lisa. Seminarivõimekus on soojal ajal kahes saalis, sest alates kevadest lööb uksed lahti imeilus klaasmaja, mis sobib ka igasuguste tähtpäevade pidamiseks. Talvekülmaga on hea nõu pidada 40-60 kohaga saalis peamajas.

Fotod: Silver Köster

„Imetledes Järvamaad“ lugude valmimist toetavad: