Paide on väike puust linn

Ole ise endale Paide linna giid

Paide majalood kaart

 

2021. aasta sügisel 730 aastaseks saanud paelinn Paide kutsub Sind tutvuma oma puust vanalinna majade lugudega. Täiesti iseseisvalt saad Paides korraldada endale linnaekskursiooni. Paide vanalinnas on 24 majal tahvel teabe ja QR-koodiga, mille üles pildistades  muutub sinu enda nutiseade  matkajuhiks ja viib sind Paide majade põnevate lugude maailma.

Eestimaa südames majalugudega tutvust tehes leiad andmeid Paide vanalinnas asuvate hoonete kohta: mis oli seal varem, millal on ehitatud praegune maja, kes selles on elanud, mis toimub seal praegu, millised on selle väärtuslikud osad ja muud sellist, mida Sulle tavaliselt linnaekskursioonil giid räägib ja mida Sa ühe ehitise kohta teada tahaksid.

Igal majal on oma QR kood, mille leiad maja aknalt või seinale kinnitatud tahvlilt. QR koodi lugemiseks lihtsalt suuna telefoni kaamera koodile, et avada telefonis vastav veebileht, mis viib Su kodulehele, kust avaneb just selle maja lugu. Kui Su telefon koodi lugeda veel ei oska, lae alla mõni QR-koodi lugev äpp.

 

Siin Paide linna tillukesel kesklinna kaardil on punase täpiga märgitud majad, mille kohta  majaloo leida võid. Majade vahel hõlbustab liikumist Google kaart. Muidugi saab majalugusid vaadata ka lihtsalt arvutis oma kodust lahkumata. Aga soovitame Sul siiski värskesse õhku tulla, et Eestimaa südant jalutades nautida.

 

Kogu selle mugavuse on Sinu jaoks loonud ühendus Weissenstein. Ajalooliste andmetega majade kohta aitas Järvamaa Muuseum. Majade muinsuskaitselised inventeerimisandmed pärinevad Paide linnavalitsuselt.

 

Vaata lisaks ka üht Paide vanalinnast tehtud lühifilmi.

 

Samuti loe seda lugu – Lugudest kihav Paide