Matkabussiga Kesk-Eestis

Millised on parimad kohad Kesk-Eestis, kus matkabussiga ööbida ja mida ümbruses näha?

Matkabussiga reisimine on ideaalne võimalus peredele ja sõpruskondadele, kes soovivad veeta kvaliteetaega lähedaste keskel. Hea haagissuvila platsi leidmine võib olla keeruline, kuid lihtsa uurimistööga võib leida just endale sobiva ja meeldiva koha. Oleme siinkohal abiks! Siin on meie valikul 10+ peatuskohta matkaautole.

Matkaauto Järvamaal Mägede külas. Foto autor: Margus Kontus

Kesk-Eesti piirkond pakub automatkajatele mitmeid ilusate vaadetega ning huvitava kultuuriga kohti. Kesk-Eesti piirkonnaks võiks lugeda regiooni Valgehobusemäelt TõrvaniPõltsamaalt Soomaa ääreni.

Sestap võiks külastamist alustada näiteks Järvamaalt, kus peitub palju looduse poolest ilusaid paiku, mis pakuvad suurepäraseid matkamisvõimalusi. Kakerdaja ja Kodru raba, Väätsa ja Seli raba, on ainult mõned neist. Kõrvemaalt leiab mitmeid parkimisalasid, kus saab ööbida karavanauto või haagissuvilaga. Läheduses on näiteks Valgehobumemäe suusa- ja puhkekeskusJärva–Jaani kämping ja Rummussaare puhkekeskus, kuhu öömajale „ankrusse“ jääda.

Järvamaa pealinn on Paide. Paide Vallimäel asuv vallitorn ja selles koha leidnud ajakeskus Wittenstein on rajatud ühte Eesti kõrgeimasse taastatud linnuse torni. See paik väärib kohta reisiplaanis. Ümberkaudsed muuseumid pakuvad valikut Eesti ajaloo talletustest. Peatumispaikadena saab soovitada karavanautode peatumiskohta Väätsa järve ääres või Imavere suurel ristmikul Tikupoisi parklas.


Väätsa järve ääres. Foto: Piret Sihver
Soovitame kindlasti külastada Viljandi maakonda, mis on samuti Kesk-Eestis laiutav piirkond ja rikas ajaloo ja kultuuri poolest. Viljandimaal on palju külastamist ootavaid ajaloolisi vaatamisväärsusi, nagu Viljandi ordulinnuse lossivaremed. Peatumise muudavad nauditavaks looduslikult kaunid paigad: Viljandi järve ääres Sammuli puhkekülasVõistre puhkekeskuses samanimelise järvesilma kaldal või lausa linna südames Endla hotelli või Felixi Maja kõrval. Ka Viljandist väljas on mitmeid parkimisalasid, kus saab ööbida karavanauto või haagissuvilaga. Võrtsjärve loojangud on kättesaadavad Vaibla puhkekeskuse karavanide peatuskohas.
Matkabussiga Tikupoisi taluturul
Tikupoisi taluturul. Foto Magnus Heinmets / Visit Estonia
Kalamehe õnne saab proovile panna, kui jääda matkabussiga ööks Navesti jõe kaldale Loopre Veski puhketalluSuure-Jaani järveke paistab Vana Postimaja parklasse ja privaatsust ning männimetsa hõngu hindavale reisijale pakub loetletud võimalusi Venevere puhkeküla matkaauto peatumiskoht.

Head võimalused telkimiseks ja karavaniga ööbimiseks on ka Tõrva kandis. Sinna kutsuvad teed neid, kes ise oma sõidugraafikut planeerivad ja väärt külastuskohti otsivad. Nii mitmekesist looduse omapära Helmes ja rohkelt kauneid järvi, asetsedes lähestikku ümber Tõrva, ei ole kuskil mujal. Üks paik on näiteks Udumäe puhketalu, mis asub Tõrva lähistel. Suvel pakub pelgupaika Võrtsjärve lõunatipus Pikasilla puhkealamis pakub järve-äärseid võimalusi matkamiseks ja kalastamiseks ning head ajaviidet. Ka RMK pakutavad puhkekohad näitavad Eestimaa looduse iseärasusi ja omapärasid. Tõrva ümbruses on võimalik puhata karavanauto või haagissuvilaga Tündre järve ääresKoorküla Valgjärve ja Lasajärvelõkkekoha juures

Ka üheksateistkümne sillaga Põltsamaa on hinnaline sihtkoht. Külastades uuenenud Põltsamaa lossi on seal mitmeid kohapealseid parkimisalasid, kus on võimalik karavanauto või haagissuvilaga paigale jääda. Põltsamaa ümbrus pakub huvitavaid matkaradasid ja vaatamisväärsusi, mis võimaldavad nautida kaunist loodust ning avastada piirkonna ajaloolist väärikust. Käsipiduri võib rahulikult peale tõmmata Kuningamäe kardikeskuse haagissuvilate peatuskohas, samuti WPark parklas. Ka Põltsamaa piirkond tervitab matkabussi ja haagissuvilaga reisijaid.

Karavaniga Norra külas

Foto: Margus Kontus

Kesk-Eesti piirkond on huvitav sihtkoht karavanauto või haagissuvilaga reisijatele, kui nad soovivad nautida ilusaid vaateid, avastada looduseimesid ja huvitavaid kohti. Kesk-Eesti on paljude erinevate võimaluste maa. Sihtkoht, mis kõnetab erinevaid vanuserühmi ja huve. Igal pool pakutakse matkaautodele kõiki vajalikke mugavusi, samuti tagatakse turvalisus, et nautida karavanauto või haagissuvilaga reisimist ilma liigse stressita.

Ära pane imeks, kui majutuskoht soovib pakkuda hommikueinet, sest neile meeldib suhelda oma külalistega. Samuti uuri enne, kas plats, mille valisid on piisavalt suur, et vastu võtta haagiseid.

Olge valmis nautima Kesk-Eesti imelist loodust ja väärikat kultuuri ning saama unustamatuid mälestusi siinviibimisest!