Kuulata ürgse looduse kutset Eestimaa südames Vana-Veski puhkekeskuses

Kui teeservas silmad seitset sasise lakaga Šoti mägiveist, kes on minetanud inimpelglikkuse ja külalistelt pai ning leiba noolivad, võid juba arvata, et oled pärale jõudnud Vana-Veski puhkekeskusesse.

Mägiveis Vanaveskil

Vana-Veski Puhkekeskus on ürgse looduse keskel, kauni Jägala jõekäärude kaldal, keset rabasid ja rabajärvi, metsiku looduse keskel asuv paradiis, mis pakub ürgset avastamisrõõmu nii algajale kui kogenud matkasellile. Siia pole mõtet tulla mõneks tunniks, vaid ikka mitmeks päevaks, sest avastusretkedele saab minna nii räätsadel, kanuudega kui SUP-laudadega, nii omaette uidates kui metsa-raba läbi ja lõhki tundva giidiga. Puhkekeskus piirneb ka liigirikka Kõrvemaa looduskaitsealaga, mis on pesitsuskohaks paljudele haruldastele linnuliikidele. Oskuslik loodusvaatleja võib siin silmata kaljukotkast, väike-konnakotkast, jäälindu, metsist ja musta-toonekurge. Retkel 3 km kaugusel oleva rabajärve juurde võib, kui õnne on, näha kepslemas metskitse või veepiiril mõne järjekordse puutöö kallal askeldamas kopraperet. Võib juhtuda, et matkajaid põrnitseb eemalt ka umbuskliku moega suursugune metsaelanik põder. Ning looduslik vaikus ümberringi on kõrvu paitav, ainult Tallinn – Tartu maantee kauge ning aimatav toimekõmin annab märku kaugest elu tuiksoonest.

Vana-Veski Puhkekeskuses toimetab tarmukas perekond Paavo. Otepäält pärit pereisa Tanel, kes teab meelelahutusärist peaaegu kõike ja Tallinnast pärit perenaine Pille, kes on toitlustusvaldkonnas kogenud asjatundja, otsustasid 3 aastat tagasi müügis olnud puhkekeskusele anda uue hingamise.  Pealinnast umbes tunniajaase autosõidu kaugusel asuv koht tundus just see õige: nii palju võimalusi ja ideid, mida teha! Uksed kinni stardiaega kasutati vajalikeks parendustöödeks ja turundustegevusteks, nii, et piirangutest vabanedes läks elu keskuses hoogsalt käima. Tullakse nii populaarsetele 5-käigulistele gurmee-õhtusöökidele, mida korraldatakse koostöös austrite asjatundjaTallinki peakoka Antti Leppikuga. Koostöö austrite avamise mitmekordse maailmameistriga on puhas rõõm ja unikaalne hellitus oma klientidele. Käised kääritakse üles organiseerima ka teisi sündmusi. Kas siis isiklikke või ärilisi, suuremate või väiksemate seltskondadega.

Vana-Veski tohutu suur väliala on ideaalne paik erinevate vabaõhuürituse ja tähtpäevade organiseerimiseks. Aastaringselt. Inspiratsioonist seminariruumis, millest avanevad lummavad vaated metsatukale, puudust ei tule ja tegevuste valik on lai. Õuealal paikneb pidutsema kutsuv tantsu- ja laululava. Oma kalaõnne saab proovile panna looduses või siis puhkekeskuse tiigil ning valmistada saadud saagist ise või lasta endale valmistada maitsev eine. Karastavaid-soojendavaid jooke serveeritakse välibaaris. Metsaveerel ootavad sportlikke külastajaid rannavõrkpalliplats ja piljard-jalgpall. Täpsust saab testida vibu lastes või golfiringil maja kõrvale ehitatud minigolfirajal.

Pärast aktiivset liigutamist on külalistel võimalus nautida Vana-Veski metsaspaad. See ei tähenda suurt basseini, selleks pole vajadust, sest supluskoht jõe ääres on olemas, vaid hoopis rikkalikku saunade valikut. Lisaks Soome saunaga saunamajale, saab mõnuleda ka torusaunas ja kümblustunnis. Uusi saunu peaks tulevikus lisanduma veelgi. Majutuskohti jagub peamajas ning raba serval olevates metsamajakestes ca 50-le inimesele. Välialal on telkimisruumi suvisel ajal ligikaudu 600 inimesele.

Vana-Veski Puhkekeskus on pipipikksukalik Segasumma suvila: siin ei hakka ei lastel ega täiskasvanud külalistel kunagi igav! Tule kuulata ürgse looduse kutset ning  naudi loomariigi mitmekesisust Vana-Veskil.

Fotod: Silver Köster

„Imetledes Järvamaad“ lugude valmimist toetavad: Euroopalogod