Kena kevade Kesk-Eestis

Jänesekapsas rabas

Kui ülejäänud aastaajad vahelduvad ilma erilise kärata, siis kevad mitte. Kevad paneb looduse kui ka inimlapse südame rõkkama. Igal aastal tuleb kevad uuesti ning iga kord on ta lummavalt omamoodi ja vastne.

Teatavasti kolib kevadeti pealinn Kesk-Eestisse. Kevadpealinn Türi kannab oma pealinna tiitlit vääramatult, eriti siis kui õide puhkevad kirsipuud Türi tehisjärve ääres ja pisut hiljem on põhjust sõita pealinnast välja Kirnasse, kus mõisa pargis laiuvad tulbi- ja nartsissipõllud. Siin me sulle väga privaatsust lubada ei saa, sest Kirna mõisa pargi õitemeri on mitu aastat Järvamaa külastushitt, võõrustades 35 000 ja enam vaatajat.

Iseenesestki mõistetavalt on igal rohenäpul kalendrisse punasega märgitud maikuu eelviimane nädalavahetus kui toimub 44.Türi lillelaat.

Kirna parkKuna kevad on nii värske aastaaeg ja talvel on toas istutud küll, siis me ei sunni enam kedagi siseruumidesse. Soosime sel kevadel eriti pikki ja harivaid jalutusringe vabas õhus.

Vargamäel laiutav A.H.Tammsaare muuseum oma aastanäitusesse „Tammsaare reisid ja reietused“ paigutanud kirjaniku poeetilised reisikirjeldused isegi paigust, kus ta ise kunagi ei käinud. Kindlatel päevadel pakutakse gurmeena kuraatoritunde. Väljamäe alt algab rabarada. Kõik rabad kattuvad peagi tupp-villpea ja jõhvika õitega. Mine ja vaata seda valges vatis looduse imet.

Väätsa raba matkarada

Matkaradu on siinkandis teisigi.  Salajasi ja vähem rahvastatuid. Leia üles allikate rajad Norra – Oostriku allikate alal. Neid matkaradu on seal rohkem kui üks, veeda päev allikate vulina saatel. Joo allikate karget vett ning pese silmi ja anna võimalus vee imet tegevale võimele. Kui märkad aga giidi tellida, viib see sind imetabasele aasale, kus kevadeti õitseb kaunis kuldking – see varjatud saladus.

Mesilane õiel

Eestlastena oleme me heas mõttes paljuski veel nõiausku, usume väekatesse taimedesse ja korilusse. Källomäe talu perenaine võib pikalt pajatada võlutaimedest, salvidest ning maarohtudest. Millal veel oleks neid tervendavaid noori võrseid parem korjata kui kevadel? Väe talu viib huvilised väeretkedele Endla looduskaitseala allikatele ja rabadesse, juhtides tähelepanu looduse imettegevasse võimesse ning viies mõjukate paikade juurde .

Loomatalusid on Järvamaal ka mitu. Kevadeti valitseb seal beebibuum. Kes ei sooviks süles hoida tillukest küülikupoju, vaadata, kuidas alpaka criad aasal kepsu löövad või millised näevad välja vastselt koorunud linnutibud? Loomalaste külastamiseks, aga on üks range soovitus: ära mine ette teatamata. Pererahvas soovib anda sulle meeldivaimat külastuselamust ja olla su tulekuks valmis!

Mägiveis Vanaveskil

Täiesti kokkuleppeta ülepeakaela võid sõita paelinna Paidesse. Linna, mis on juba võõrustanud paljusid oodatud ja ootamatuid külalisi ning ootab nüüd Sindki. Ajakeskus Wittensteinil uus väike sõsar Wittensteini tegevusmuuseumkus huvitavat tegevust katsumist, vaatamist ja kaasa elamist peaks jätkuma nii suurele kui ka tillukesele.

Wittenstein tegevusmuuseum

Kevadel muutub Järvamaa üleni muinasjutumaaks ja Kesk-Eestist saab kohtumispaik, kus pole enam kiiret.

Lase meeled valla ja uutel rõõmudel oma ellu astuda!