Klassiga Kesk-Eestisse õppereisile

Käru muuseum

Muuseumitunnid, klassiekskursioonid, väliõppepäevad – Järvamaa on suurepärane sihtkoht lõimitud õppereisiks tänu eriilmeliste muuseumide rohkusele.

Klassiga Vargamäel

Kesk-Eestisse on lihtne tulla ja siin huvitav olla – Vargamäe soode ja rabade keskel avastatakse uusi teadmisi Tammsaarest, Eesti Piimandusmuuseumis saab teada, kust tuleb piim ja millest teha jäätist.  Seiklusmatkarajal Toosikannu puhkekeskuses saab kogenud instruktorite juhendamisel oma meeskonna proovile panna ja Türi elamuspargitaevaradadel” tasakaalu harjutada on hoopis põnevam kui koolivõimlas poomil kõndida.

Paide vallitornis asuvas Ajakeskuses Wittenstein saab osaleda humoorikal rännakul läbi Eestimaa ajaloo.  Uuena on muuseumiturule tulnud ajakeskuse väike sõsar Wittensteini tegevusmuuseum Paides, kus pearõhk on tegevustel ja töötubadel. Kilplaste teemapargis lustida kilplaste muistenditest inspireeritud elamusretkedel. Järva-Jaani muuseumide keskus kutsub kaasa lööma haaravates tuleohutuse demonstratsioonides ning õpetlikes muuseumitundides. Käru muuseum Kärus räägib kodu ja pere lugusid läbi aja.

Järvamaa muuseumid on avatud ja valmis koostöös õpetajatega leidma loovaid lahendusi – A.H. Tammsaare muuseumis Vargamäel saab läbi viia kehalise kasvatuse ja loodusõpetuse tunde; Eesti Ringhäälingumuuseumis läheneda kirjandusele läbi kuuldemängu tegemise, Eesti Jalgrattamuuseum on suurepärane paik ajalooteadmiste omandamiseks ning Eesti Piimandusmuuseumisse sobivad võrdselt hästi kodunduse- ja kunstitunnid.

Järvamaa turismitalude hulgas on palju loomaparke, kus pakutakse vaatamiseks eksootilisi loomi, räägitakse nende päritolust ja siia sattumisest. Näidatakse, mida nad söövad ja kuidas nad elavad. Nii elavad Järvamaal alpakad Wile farmis, jaanalinnud Sassi talus , lapsi ootavad taluloomad Kallaste hobitalus ja hulgaliselt eksootikat leiab Kaljusalu talust boamadudest pesukarudeni. Sõit retrobussiga Toosikannu puhkekeskuses ulukisafaril on kui huvisõit metsikusse loomaaeda hirvede ja põtrade keskele.

Kallaste hobitalu pere

 

Muuseumitunde Järvamaal saab sujuvalt siduda ekskursioonide ja mänguliste tegevustega, lisada päevakavva rabamatka või mõne kauni mõisakooli, näiteks Albu või Roosna-Alliku mõisa külastuse.

Tere tulemast Kesk-Eestit avastama!

Kui on soov kasutada reisi korraldamiseks professionaalse teenusepakkuja abi, leiate suurima valiku Järvamaa võimalusi Õpilasreiside veebilehelt.

alpakaksvatustalu Wile farm