Maailmatasemel kardi- ja motoringrada Aravetel

Kõik, kes armastavad kiirust ja kardi- või mootorrattasõitu, lihtsalt peavad võtma suuna Eestimaa südamesse, Järvamaa metsade keskel asuvasse Aravete kardi- ja motokeskusse.

Miks? Ikka sellepärast, et kasutada suurepärast võimalust parandada oma sõiduoskust ja arendada kiiruseid maailmatasemel võidusõidurajal.

Endises karjääris asuvat 1001 meetri pikkust ja koguni 9 meetri laiust Aravete rada hindavad asjatundjad oma reljeefsuse ja keerukuse tõttu Baltimaade parimaks kardirajaks. Sportlastelt, kelle jaoks on iga sajandiksekund üliolulise tähtsusega, nõuab rada tehniliste oskuste meisterlikku valdamist. Harrastajate ja esimest korda kardirooli istujate vastu on aga turvalise laiusega võidusõidurada leebe. Igaüks, kel pikkust vähemalt 140 cm, saab istuda rooli taha ja vajutada gaasi just täpselt nii palju kui sõidukogemus lubab või adrenaliinivajadus nõuab.

Kui kardifanaatikutest perekond Leesmaa Aravetel toimetama hakkas, sai uue kuue ka keskuses asuv külalistemaja. Täna mahutab otse ringraja keskel asuv külalistemaja seminariruumi töist või lõbusamat üritust korraldama ning öömajale ligi 30 motohuvilist. Karikatest lookas spordibaaris tervitab koos pererahvaga külalisi ka temperamentne itaallannast maskott – taksipreili Francesca ehk Fransi.

Aravetele on teretulnud pered, sõpruskonnad ja töökollektiivid kuuel päeval nädalas, teisipäevast pühapäevani. Esmaspäev on puhkepäev. Kui aga just esmaspäev tundub olevat ainuke päev, mis seltskonnale sobiv, leitakse võimalus elamust pakkuda ka neile.

Üksteisega võidu saab hobikartidega rajale kihutada kuni 10 inimest korraga. Kui seltskond suurem, korraldatakse sõidud vahetustega. Minimaalset arvu sõitma pääsemiseks pole. Tule kasvõi üksi, kui sõbrad ei julge oma mugavustsoonist välja astuda. Kartmiseks pole tegelikult absoluutselt põhjust, sest keskuse sõbralik ja asjatundlik meeskond selgitab enne sõidukisse istumist rajareegleid; tutvustab, kus pidur ja gaas ning miks on vaja kiivri visiir sõidu ajaks kindlasti ette tõmmata.

Oma sõpruskonna või kollektiiviga Aravete kardikeskusesse tulijate seas on kõige populaarsem elevust tekitav ja adrenaliinist pakatav GRAND PRIX pakett, mis sisaldab 3 sõitu: soojendus-, aja- ja finaalsõit. Grand Prix paketiga saavad seltskonna osavamad ja kiiremad sõitjad finaalsõidu lõppedes ka pidulikult diplomid.

Hobikardiga sõiduks on võimalik sobiv aeg mugavalt broneerida kodulehel www.karting.ee, kui aga on soov rajale minna võistluskardiga, soovitab pererahvas helistada! Nii on võimalik saada vastused kõikidele sõitu puudutavatele küsimustele kiirelt ja vahetult.

Lisaks kartidele on võimalik keskusse oma sõiduoskusi lihvima tulla ka oma mootorratta ja varustusega. Näiteks osaleda endise tippsõitja Marko Rohtlaane koolitustel.

Teistmoodi vinge elamus on garanteeritud, kui tuled pealtvaatajana kaasa elama Aravetel toimuvatele kõrgetasemelistele kardi- ja supermotovõistlustele. Info nende toimumise kohta leiad kodulehelt.

Igal juhul tasub Aravetele tulla! Ka siis, kui endal rooli istumise soovi pole. Rajal toimuvat saab jälgida külalistemaja terrassil istudes ja näiteks jäätist limpsides. Teine võimalus on minna samal ajal, kui motohuvilised sõbrad rajal põristamas, hoopis Aravete terviseradadele jooksma või niisama jalutama. Erineva pikkusega rajad saavad alguse kohe keskuse kõrvalt. Kui pika jalutus- või jooksuringi metsas teed, sõltub juba ajahulgast ja arvatavasti ka ilmast.

Aravate meeskonna sõnul, kes kord Aravete kardirajale tulnud, see siia käima jääb. Võtab ka sõbrad kaasa, sest koos on alati toredam.

Fotod: Silver Köster

„Imetledes Järvamaad“ lugude valmimist toetavad: