Leiti 3 kirjet

Hooviteatrite festival Paides

9. juuli 2021 - 11. juuli 2021
Paide linna hoovides ja koduaedased - Pikk tänav 1, Paide linn, Paide

Paides hooviteatrite festival on traditsioon, mis toob paelinna Eestimaa südamesse etendusi andma mitmeid harrastusteatri truppe üle Eesti. Etendused toimuvad erinevates linna hoovides ja koduaedades. Võib juhtuda, et ühes aias käib komöödia ja naaberaias tragöödia.  Festival lõpeb suure teatripeo ja jazzkontsertiga Paide raekojas., kus esineb Joel Remmeli trio.  Festival algus jääb aastasse 2019 ja on kujunenud linlaste ning külaliste seas populaarseks teatrisündmuseks. Hooviteater 2021 sünnib koostöös Eesti Harrastusteatrite Liidu, Eesti Kultuurkapitali ja Eesti Rahvakultuuri Keskusga.

Järva – Jaani reisijateveo ja kummaliste kulgurite killavoor

7. august 2021
Järva - Jaani keskväljak - , Järva-Jaani alev, Järva-Jaani vald

Järva – Jaani Vanatehnikamuuseumite keskus kavandab 2021. aasta suurürituseks 7. augustil vanatehnilise reisijateveo ja kummaliste kulgurite killavoori. Üritused toimuvad Järva-Jaani tänavatel kui ka Vanatehnika varjupaiga juures. Suur killavoor kulgeb aga läbi terve alevi. Kes kohale läeb, see imet näeb!   

Arvamusfestival

13. august 2021
Paide kesklinnas - , Paide

Arvamusfestivali eesmärk on luua inspireeriv ja sundimatu õhustikuga arvamuskultuuri ning kodanikuharidust arendav uute mõtete kohtumispaik. Ootame kõiki ärksa meelega eestimaalasi, et avalikku debatti jõuaks rohkemate eestimaalaste hääli ja erinevaid arvamusi! Juba kaheksas Arvamusfestival loob ruumi, mis jõustab head arutelu, inspireerib inimesi uutele ideedele ja tegudele, viib neid kokku ning selle kaudu arendab ka ühiskondlikku arutelukultuuri. Kohtumiseni Paides – Eestimaa südames!