Leiti 9 kirjet

Rakvere Teatri lavastus “Suvitusromaan”

27. oktoober 2021
Paide Muusika - ja Teatrimaja - Pärnu tänav 18, Paide linn, Paide

Autor Indrek Hargla Lavastaja Aare Toikka (VAT Teater) Osades Anneli Rahkema, Elar Vahter, Rainer Elhi, Märten Matsu, Tiina Mälberg, Tarvo Sõmer, Natali Väli Noor kirjanik Ervin, kes on justkui oma ajast lahti ja kelle hing elab muinasromantikas, satub suvitama ühte Virumaa turismitallu. Sealne elu näib olevat samuti oma ajast lahti ja kulgemas mineviku painete pidi. Ervin avastab, et talu üle valitseb sünge saladus. Seda üles kirjutades muutub Ervin ise kangelaseks seikluses, milles panused on kõrgemad ja valusamad  kui üheski tavalises Eesti suvitusromaanis.

Comedy Estonia: Sander Õigus – ”Kuues”

4. november 2021
Türi Kultuurikeskus - Hariduse tn 1, Türi linn, Türi vald

Aasta 2021 sügisel jõuab lavadele üle Eesti Sander Õiguse uus soolotund “Kuues”! Maailm võib põleda, aga see ei tähenda, et tema üle naerda ei tohiks! Mõni ütleks, et isegi peab naerma. Seega tundub rohkem kui sobilik taaskord Vabariigile üks ring peale teha, et kõigi komöödiasõpradega nende koduteatrites kohtuda! (päris kõik showd ei toimu teatrisaalides, pigem on tegu kirjandusliku liialdusega) Kuna leib on vanem kui meie ja kombed on järgimiseks, siis traditsiooniliselt Sanderi enda kommentaar uue tunni kohta: “Mis ma selle kuuenda kohta muud oskan öelda kui et tuleb korralik andmine. Mul on käsil juubelilõhnaga kümnes aasta stand-upi teha ja selle…

Vestlusõhtu “Head tüdrukud nii ei tee:” “Südamesõbrannad”

10. november 2021
Türi Kultuurikeskus - Hariduse tänav 1, Türi linn, Türi vald

Unistuste Agentuur kutsub selle suve ja sügise kõige lõbusamale ja avameelsemale vestlusõhtule “Head tüdrukud nii ei tee:” “Südamesõbrannad”, kus astuvad üles: skandaalitar Anu Saagim#aastaema Liina PulgesEesti seksikaim Brigitte Susanne HuntNeed kolm astuvad lavale, et selguks tõde – kes on tegelikult Eesti seksikaim, kas Anu ja Brigitte on taas tülis või on see reklaamitrikk ning kas naistevaheline sõprus on üldse võimalik? Iga piletiga tuleb kaasa ilutoodete kinkekott ning kihisev tervitusjook! 10 kohas üle Eesti! Vestlusõhtu tellimine: liina@pulges.com; 527 6922.

Muusikaline noortelavastus “Jõud” | Teater Must Kast

15. november 2021
Paide Muusika- ja Teatrimaja - Pärnu tänav 18, Paide linn, Paide

Tartu linna laste- ja noortesõbralik tegu 2016 koostöös Forseliuse Kooliga „Jõud“ on muusikaline noortelavastus, mis räägib laulu, naeru ja akrobaatika kaudu loo ühest klassist ja koolikiusust. Põigates viie erineva perekonna ellu, käsitletakse leina, alkoholi, vägivalda ja üksindust läbi teismelise silmade. Ehkki lavastus tegeleb tõsiste teemadega, usub see positiivsetesse lahendustesse. Kui meil on julgust rääkida nii enda kui nõrgemate eest ja kui me põgenemise asemel tegeleme oma probleemidega, on hirmul palju väiksemad silmad ning lootusetus olukorras tuleb alati appi sõprus ja armastus. Lavastuse algmaterjaliks on Tartu Forseliuse Kooli õpilaste loovtööd, mis valmisid 2015. aasta sügisel. Autorite loovuse tunni ülesandeks oli kirjutada lugusid, mis…

Rakvere Teatri lavastus ”Lihtsalt, rõõmuks”

26. november 2021
Türi Kultuurikeskus - Hariduse tänav 1, Türi linn, Türi vald

Idee ja teostus Toomas Suuman, Silja Miks, Margus Grosnõi, Madis Mäeorg, Imre Õunapuu, Vootele Ruusmaa (külalisena), Teno Kongi (külalisena) Kunstnik Kristi Leppik Muusikast pakatavad näitlejad on valinud oma lemmikviisid ja toovad need teieni. Lavastuses kuuleb laule estraadiklassikast kaasajani, Artur Rinnest Vaiko Eplikuni, sekka Queen ja The Beatles. „Lihtsalt, rõõmuks” räägib sõprusest, meeste ja naiste vahelistest suhetest, mõistmisest, koostegemise rõõmust. Laval on viis meest ja üks naine ning õhtu möödub vallatu koketeerimise saatel. Tahad või ei, aga laul teeb rinna rõõmsaks.

Comedy Estonia: Sügistuur

27. november 2021
Paide Muusika- ja Teatrimaja - Pärnu tn 18, Paide linn, Paide

Comedy Estonia Sügistuur Taaskord etendub üle Eestimaa traditsiooniks saanud iga-aastane Sügistuur. Lavale astuvad nii vanad head rahva lemmikud kui ka uuemad näod, kes viimastel aastatel on open mic ürituste kullaproovil ennast suurte lavade väärilisteks tõestanud. Õhtut juhib Eesti stand-up’i vaimne isa, Sander Õigus. Igal etendusel astub publiku ette üheksa koomikut, kes on enda materjali ise kirjutanud. Show on soovitatavalt vanusele 16+. Kestab orienteeruvalt 2 tundi koos vaheajaga.

Sädelev aastavahetuspidu “Show must go on”

18. detsember 2021 - 19. detsember 2021
Paide Muusika- ja Teatrimaja - Pärnu tn 18, Paide linn, Paide

Järvamaa glamuurseim ja suurejoonelisem aastavahetuspidu.   Suures saalis esineb meelelahutusagentuur Showstoppers kavaga, mis pühendatud legendaarsele ansamblile The Queen. Solistid Inga ja Karl-Erik Tamme.   Tantsusaalis armastatud Kaire Vilgats ja ansambel Funkifize. Igale külastajale suupisted ning tervitusjook.  Gruppide ja laudade broneeringud: kassa@pamt.ee

Türi Lillelaat

19. mai 2022 - 21. mai 2022
Kalevi tänav - Kalevi tänav 1, Türi linn, Türi vald

Juba aastakümneid algab kevadine aiatööde tippaeg Eestimaa aedades Türi Lillelaadaga, mida peetakse Türil, Kalevi tänava väljakul. Türi Lillelaatadel esitleb oma kaupu 700 kaubapakkujat. Laata külastab kümneid tuhandeid inimesi. Laadal esindatud aiandusfirmad, puukoolid ja eraaiad teevad rikkalikult pakkumisi, millest iga aiahuviline võib leida täiendust oma koduaiale. Saadaval on laias valikus istikuid ja taimi nii tarbe- kui iluaeda, aiatarbeid, töövahendeid ja majapidamiskaupu. Käsitöömeistrid esitavad kõikvõimalikest materjalidest käsitöötooteid. Laata saadab mõnus meelelahutusprogramm.

Kaks päeva Järvamaa Muuseumiteel

3. september 2022 - 5. september 2022
, Järva vald

Kas usud, et 11 muuseumi külastus võiks maksta 1 euro? 11 Kesk-Eestis Järva vallas asuvat muuseumi avavad erakorraliselt kahel järjestikusel päeval oma uksed, vaid 1 euro eest. Toimuvad eriprogrammid, põnevad õpitoad ja harivad ekskursioonid. Tegevusi jätkub keskhommikust hilisõhtuni igas vanuses külalisele. . Avatud on:  A.H.Tammsaare muuseum Vargamäel Aravete külamuuseum Koeru muuseum  Päinurme külamuuseum Eesti piimandusmuuseum Kolm Järva-Jaani muuseumi J.Pitka tubamuuseum Kilplaste Koda Esna Galerii Muuseumiteel rändajatele on avatud kohvikud, kus valikus suupisted ja kohaliku hõnguga tee.