Leiti 13 kirjet

Paide puhkekeskuse jaanituli

23. juuni 2021
Paide Puhkekeskus - Mõisa tee 2, Prääma küla, Paide

PAIDE PUHKEKESKUSE JAANITULI 2021 23. juuni, algusega 18.00 Esinevad: GÜNF1  4 x 35 minutit traditsioonilisi jaanihitte! CITYFLASH & LAURA-LY live Hittidega: Don´t Leave Me, Kriminaal, Reede, TikTok, Home, Suvel kolin Pärnu jpt. Lisaks: Mängud, õhtujuht, auhinnad, disko! NB! Suur jaanituli! Piletid:  Eelmüügist 8 € (kohapeal 10 €) Pensionärid eelmüügist 5 € (kohapeal 7 €) Lapsed kuni 12 (k.a) tasuta! Kui soovid majutust, siis võta ühendust www.paidepuhkekeskus.ee

Ansambli Kukerpillid kontserttuur “Kukerpillid kukega kirikutes”

7. juuli 2021
Türi Püha Martini kirik - Ferdinand Johann Wiedemanni tänav 7, Türi linn, Türi vald

Eesti kirikute tornikuked kuulutavad: tulekul on Kukerpillide ajalooline kontserttuur “Kukerpillid kukega kirikutes”! Eestis on kukk tornitipus ligi neljakümnel kirikul. Kukerpillid on neist välja valinud 8, kus antakse pühapäevast pühapäevani, 4.-11.07.2021 kaheksa headusele kutsuvat kontserti. Kuke sümboolikal on tänu selle linnu erilistele omadustele väga mitmekülgne tähendus paljude rahvaste jaoks. Eesti vanarahvas nägi kukes kaitset pikse, rahe ja kurjade vaimude vastu. Kukel arvati olema eriline vägi. Kristlastel on kukk olnud juba varastest aegadest ülestõusmise sümbol. Kukk tähistas valmisolekut Kristuse vastuvõtmiseks tema taastulekul, aga samal ajal ka valvelolekut kuradi rünnakute vastu. Kukerpillid kutsuvad: “Kukega kurjale vastu!”

Muusikaline etendus “Helisev Salzburg”

8. juuli 2021
Kirna mõis - Mõisa tee 5, Kirna küla, Türi vald

Muusikaline jalutuskäik läbi särava Salzburgi koos humoorikate lugude, laulude ja üllatustega.Mitmekülgsed muusikud ja näitlejad Katrin Lehismets ja Peeter Kaljumäe kutsuvad teid muusikalisele rännakule maalilisse Alpilinna Salzburgi. Lauldes, klaverit mängides ja lugusid jutustades avavad nad seal sündinud särava muusikamaailma. Kava “Helisev Salzburg” on välja töötanud Salzburgis asuv agentuur Sound of Austria ja seda mängitakse üle terve maailma väga menukalt juba 30 aastat. Salzburgis elav ja seal sama kava erinevates keeltes esitav Katrin Lehismets tõi selle nüüd ka Eestisse. Nautige endiste aegade stiili ja elegantsi!

Hanna-Liina Võsa ja Preziosa kontsert

10. juuli 2021
Ambla Püha Neitsi Maarja kirik - Valguse tee 2, Ambla alevik, Järva vald

Järva valla kirikutepäeva,10.juuli, üheks tähtsündmuseks on Hanna-Liina Võsa ja keelpillikvartett Preziosa kontsert Ambla kirikus. Keelpillikvartett Prezioso koos Hanna-Liina Võsaga kutsub teid muusikalisele rännakule, kus kõrvuti tuntud kvarteti paladega kõlavad nii surematud Ave Mariad kui ka Valgre unustamatud laulud. Samuti Andrew Lloyd Webberi kuulsad meloodiad. Prezioso on koos tegutsenud juba ligi 15 aastat ning armsatatud muusikalilaulja Hanna-Liina Võsaga seob neid sõprus ning pikaajaline koostöö – koos on esinetud kontsertidel, etendustel kui ka antud välja mitmeid heliplaate. Vaata kogu ürituse kava leiad siit.

Hard Camp 2021

23. juuli 2021 - 24. juuli 2021
Paide Puhkekeskus - Mõisa tee 2, Prääma küla, Paide

Hard Nation esitleb : HARD CAMP 2021 Paide Puhkekeskuse alal 23.- 24 juulil 2021 Sissepääs:23.07 kell 19.00 – 04.00 24.07 kell 13.00 – 04.00 NB! Ainult 1000 piletit! 2 Days full of Harder Style music  Dj Line up: Coming soon ! HARD CAMPSee on suvine telkimisalaga, majutusega, toitlustusega mini-festival. Juba teist aastat teeme miskit teistsugust ehk saame kõik kokku ja naudime meie lemmikmuusikat, kohtume sõpradega ja naudime Paide Puhkekeskuse  alal mõnusalt suve – ehk see ongi Cämpimine ! Vip majutus : www.paidepuhkekeskus.ee Piletid saadaval alates 04.06.21 Müügil ainult kahepäeva piletid ! Ühepäeva piletid saadaval kohapealt. Lisainfo tulekul.

Tšellokvartett C-Jam: “Päikeseloojangu kontserdid”

23. juuli 2021
Kirna mõisa aed - Mõisa tee 5, Kirna küla, Türi vald

Kõik head Eestimaa inimesed! Kõik, kes te olete pidanud taluma juba pool aastat läbi arvutiekraani talumatult halva kvaliteediga veebikontserte. Kõik, kes te olete tüdinenud vaatamast uskumatult halba pilti nukrast üksikust pillikitkujast, taustaks saunauks ning kõrvus kirjeldamatult väljakannatamatu heli. NÜÜD ON TEIE VÕIMALUS! Päikeseloojangu kontserdid tulevad taas! Kaheteistkümnes erinevas kohas toimuvad sellesuvised suursündmused: C-Jami “Päikeseloojangu kontserdid 2021”.  Võta kaaslane (või mitu) kaasa ja tule naudi suveõhtu sumedat romantikat koos suurepäraste artistidega. Kavas on vanad hitid ja kirev bukett uusi avastusi ning garneeringuks alati paras ports head huumorit. Tule teeme elukese koos ilusamaks ja elamisväärsemaks, sest muusika ja romantika päästavad maailma!

Heategevuslik kontserdisari ”Eesti Mõisad 2021”

12. august 2021
Kabala mõis - Pargi tn 2, Kabala küla, Türi vald

Heategevuslik kontserdisari „EESTI MÕISAD 2021“ 23 aastat mõisamuusikat ja metseenlust 103-aastases Eesti Vabariigis. Eesti Mõisate Ühenduse tunnustuspreemia „Parim mõisate loo jutustaja“. Toetame koos Corelli mõisamuusikuid! Agentuuri Corelli Music kroonijuveel, kontserdisari „Eesti mõisad” on unikaalne kultuurinähtus, milles romantiline mõisaelamus, ajalugu ja arhitektuuripärlid on ühendatud mõisate kuldajastu kauni muusika ja metseenlusega. KONTSERDID ”Eesti mõisad 2021”: K, 11.08.2021 kell 18 Lahmuse mõis, Suure-Jaani kihelkond, Viljandimaa N, 12.08.2021 kell 18 Kabala mõis, Retla-Kabala kool, Pilistvere kihelkond, Järvamaa P, 15.08.2021 kell 18 Kumna mõis, Keila kihelkond, Harjumaa ESINEJAD: Barokkansambel Corelli Consort ajastu pillidel: Mail Sildos ja Meelis Orgse – barokkviiulid, Tõnu Jõesaar – barokktšello, Imbi…

Kukerpillid Paide kirikus

12. august 2021
Paide Püha Risti kirik - Keskväljak 1, Paide linn, Paide

Juba 50-ndat aastaringi eesti rahvast oma muusikaga rõõmustavad Kukerpillid on tänavu kirikulainel. Juulikuise nädalase kirikutuuri jätkuna ollakse 12. augustil taas kirikus, seekord Paides. Tõsi, Paide kiriku tornis kukke pole, nii nagu kõigil juulikuistel kirikutel, kuid see annabki Kukerpillidele võimaluse rääkida ja laulda seekord vabamalt, ilma kuke valvsa järelevalveta.

Lauri Saatpalu & Peeter Rebane ”Arvamuusikal”

13. august 2021
Paide kirik - Keskväljak 1, Paide linn, Paide

Lauri Saatpalu ja Peeter Rebane „Arvamuusikal“ 13. augustil esinevad Paide kirikus mõnusa akustilise kontserdiga Lauri Saatpalu ja Peeter Rebane, kes on tuntud kui ansambli Dagö juhtfiguurid. See kontsert on kohtumine nende kahe mehega palju lühemalt distantsilt. Laulud ja jutudki kõlavad hoopis teistmoodi ning on ka laule, mida Dagö kunagi ei esita. See on meeldiv muusikaline koosviibimine, mis annab aimu tõest, et masinad ei tee lugusid. Ainult inimesed! Sündmuse koduleht: www.kontsert.ee  Toimumiskohad ja -ajad:13. august kl 19 – Paide kirik  

XI Käravete Järvemuusika kontsert

19. august 2021
Käravete järve kallas - Oja tee 4, Käravete alevik, Järva vald

Käravete Järvemuusika kontsert Musitseerivad Ott Lepland, Jaan Sööt ja Kaurna Cronin bändiga Austraaliast.  Kontserdi lõpetab suur tulemöll. 

Metsatöll ja Tõnu Talve

19. august 2021
Kallisaba Puhkemaja - 1, Mägede küla, Järva vald

Kaunimate Aastate Vennaskonna kontsert “Kaunimad 70ndad me elus”

8. september 2021
Türi Kultuurikeskus - Hariduse tänav 1, Türi linn, Türi vald

Taas on Kaunimate Aastate Vennaskond oma publikut uue kontsertkavaga rõõmustamas! Andres, Hannes, Jüri, Indrek ja Toomas on nostalgilise tagasivaatena kimpu kogunud oma noorus- ja kujunemisaja  olulisemad laulud „säravatest seitsmekümnendatest“, mil muru oli mõistagi rohelisem ja taevas võrratult sinisem ning muusika tähendas midagi enamat, kui lihtsalt meloodia, mida kuulata või mille järgi jalga keerutada. Meenutame aega, mis pakkus võimalust mässata ja tunda end kasvõi hetkekski vabana. Miks just 1970ndad? See oli kümnend, mil toimus tõeline muusikaplahvatus – stiilide ja voolude kirjus virr-varris kombati žanripiire, sündisid unustamatud meloodiad ja originaalist etemadki kaverid, tänaseks Eesti kullavaramusse talletatud laulud Horoskoobist, Arne Oidilt,Valter Ojakäärult ja paljudelt-paljudelt teistelt….

Lauri Saatpalu, Marko Matvere ja Jaan Söödi kontsert ”Lõuad 2”

7. oktoober 2021
Türi Kultuurikeskus - Hariduse tänav 1, Türi linn, Türi vald

Kui 1975ndal aastal lavastati filmi „Lõuad“, tuli see nii äge, et filmistuudio otsustas vändata järje: “Lõuad 2“. Kui andsime ülemöödunud aastal oma kontserte, oli see nii hirmus tore, et rumalus oleks jätta kasutamata võimalus seda lusti ja rõõmu taas pakkuda nii publikule kui muidugi ka endale. Lood on kõik teised, aga ikka hingest tulevad ja meile tähtsad. Armastame ilusaid laule, millede sõnadesse on mõte kätketud. Jutud on teised, sest ikka on juhtunud ja juhtub veel. Ja nalja peab saama ja ka saab! Aga mehed on samad. Ja muidugi Ann oma viiuli ja tšelloga teeb kõik veelgi ägedamaks.