Leiti 9 kirjet

2. Valgma ridaküla päevad

28. juuni 2019

Valgma küla on eriline ja ebatavaline ridaküla Kesk-Eestis. Enamasti on sealkandis ikka hajaasustusega külad. Küla on otsustanud oma erilisust näidata ja igal talul on võimalus anda oma panus ridaküla miljöö esiletoomisele. Võttes eeskuju juba edukaks saanud kohvikutepäevade ideest, avab Valgmal iga soovija oma taluväravad külalistele ja neile esitleda just seda, mis on selle talu eripäraks. Mõni avab kohviku, mõni pakub müügiks käsitööd või avab õpitoa. Toimub piduõhtu ja puhkpillimuusikakontsert.

Paide Valgma küla

Kõikide tõugude koertenäitus Imaveres

29. juuni 2019

Imavere rahvuslikud koertenäitused kõigile tõugudele Hinnatavad rühmad laupäeval (29.06.2019): 1,2,3,4,5,6,7,8,9,10 Hinnatavad rühmad pühapäeval (30.06.2019): 1,2,3,4,5,6,7,8,9,10 Antud näitus on DRIVE IN näitus. 

Järva vald Imavere küla Hans Rebase tee 1

Ehe ruum Paide keskväljakul

29. juuni 2019

Paide Keskväljaku ruumieksperiment EHE ruum kestab 29. juunist kuni 21. augustini. Lisaks ametlikule ja kogu aeg täienevale kultuuri- ja spordiprogrammile on kõigil võimalus programmi oma osa anda. Ava pop-up kohvik ja müü vahvleid, anna kontsert, esita luuletusi, ava näitus, tee käsitööd, vii läbi sporditurniir, õpeta joonistamist või korralda performance, kõik algatused on oodatud. Keskväljakul saab igapäevaselt arvutitööd teha sõbrannadega kohvitadalastega keksu mängidavõrkpalli mängidasulgpalli, petanki ja pinksi mängidatõukerattaid ja liikureid laenutadaniisama istuda

Paide Paide linn

Türi linna sünnipäev – aedlinna kohvikute päev

2. juuli 2019

Igal aastal kutsuvad Türil elavad linlased kodulinna sünnipäevale külalisi nii, et avavad oma õuedes kohvikud ja pakuvad sünnipäevale omaselt pidulistele head ja paremat. Üheõhtu- ja ühepäevakohvikuid on kümneid ja üles leiab need viitade ja plakatite järgi. Paljudel õuedel pakutakse humoorikat kultuuriprogrammi ja käelisi tegevusi. Türi linna kohvikutepäeval leiab igaüks endale midagi tõeliselt maitsvat ja kodukootud põske pista!

Türi vald Türi linn

Avatud talude päev 2019 Wile alpakafarmis Järvamaal

20. juuli 2019

Pererahva saatel lähme ALPAKADE juurde. Tuuri hind 4€ inimese kohta VILLAKÜÜNis näeb alpakavilla töötlemiseks vajalikke vahendeid Toitlustab TANKSEMÄE SAFFER. Saab koduleiba KASSIARU KERAAMIKA aitab kaunistada kujusid. Töötoa hind 2€ Loengu RATSUTAMISTERAAPIAST toob kuulajani Elke Mäemurd ALPAKAJOOGA tunde juhendab joogaõpetaja Kristi Kirss EESTI PIIMANDUSMUUSEUM teeb võid EESTI RINGHÄÄLINGUMUUSEUM  salvestab raadiosaate elust maal. JÕEÄÄRE TALU võtab peenramaalt kõik, mis söögivalmiks kasvanud  Juulis täpsustuvad töötubade kellaajad Koduloomad palume koju jätta ja alpakadele palume toitu mitte tuua!

Türi vald Poaka küla

Alates 4€

Väinjärve veepidu

2. august 2019

Mõnusat tegevust maal ja vees terve päeva jooksul. Väinjärve veepidu on traditsiooniline üritus, mida peetakse igal aastal  Järvamaa suurima järve – Väinjärve kaldal. Algust tehakse juba varahommikul kalastusvõistlusega ja võistlused jätkuvad päeval sportlike jõukatsumistega. Õhtuse osa täidab pidu tuntud esinejaga.

Koeru vald Väinjärve küla Väina

Imavere kohvikute päev

3. august 2019

Kodukohvikud löövad uksed valla Järvamaal Imavere külas. Tule maitsma kodusaadusi ja siinse kandi eriroogi! Oled oodatud.  Alusta Eesti piimandusmuuseumi juurest, et varustada end kohvikute kaardiga.

Järva vald Imavere küla

Matsimäe kohvikute päev

17. august 2019

Kodukohvikud löövad uksed valla Järvamaal kauni Matsimäe Pühajärve ümbruses asuvates taludes, suvilates ja muudes majapidamistes.  Tule maitse koduroogi, mille on valmistanud siinsed perenaised, uju Matsimäe järves, korja mustikaid ja seeni ning tasakaalusta heast ja paremast saadud kalorite rünnakut väikese matkaga Kõrvemaa rabas. Rajad maastikul märgitud.

Paide Võõbu küla

Avatud Järvamaa käsitöökojad

21. september 2019

Kohalike väiketootjate ühisettevõtmine tutvustab Järvamaa käsitööd ja kohvikuid ning pakub külastajatele ehedaid elamusi. Kõigil huvilistel on võimalus veeta üks tore sügispäev mööda Järvamaad rännates.

Paide Paide linn