Leiti 10 kirjet

Eesti kirjanduse pidunädal

30. jaanuar 2023 - 4. veebruar 2023
, Vetepere küla, Järva vald

Kavas on:  30.01-2.02 Kirjanikud külastavad Järva valla koole ja raamatukogusid ning Esna galeriid 30.01 avab A.H. Tammsaare muuseum Vargamäel aastanäituse 2.02 konverents “Kirjandus kui identiteedi kujundaja” Koeru kultuurimajas 3.02 on Albu mõisas toimub võistlev lugemine Hansenist Tammsaareni 4.02 seab samme Tammsaare nimeline rahvamatk Järva-Madiselt Vargamäe muuseumisse ja kirjanduslik oaas Albu rahvamajas, kus terve õhtu kohtuvad meeleolukas kirjandus ja muusika. Ootame sind kirjanduspeole!

Eesti kirjanduse pidunädal

2. veebruar 2023
, Koeru alevik, Järva vald

Ootame sind kirjanduspeole!

Eesti kirjanduse pidunädal

3. veebruar 2023
Koeru kultuurimaja - 5, Esna küla, Järva vald

Ootame sind kirjanduspeole!

Eesti kirjanduse pidunädal

4. veebruar 2023
Esna Galerii - Paide tee 1, Järva-Madise küla, Järva vald

Ootame sind kirjanduspeole!

Eesti kirjanduse pidunädal

4. veebruar 2023
Albu rahvamajas - Jaama tänav ALBU MÕIS, Albu küla, Järva vald

Ootame sind kirjanduspeole!

Kaunimate Aastate Vennaskond – ”Kaunimad aastad su elus – 30 aastat hiljem”

13. märts 2023
Türi Kultuurikeskus - Hariduse tn 1, Türi linn, Türi vald

Kaunimate Aastate Vennaskonna legendaarne lavastus tuleb taas! “Aeg künnab vaod, me mõlemad ju teame ta kapriise…”, nii kõlas 1993. aastal Vanemuise väikese maja ovaalsaalis esietendunud legendaarse teatrimehe Kulno Süvalepa lauludel põhinev muusikalavastuse “Kaunimad aastad su elus” avalaul. Viis aastat püsis see nostalgiline ja elurõõmus, stiilne ja humoorikas lavastus, mida mängiti 125 korda, Vanemuise mängukavas. Kolmkümmend aastat on möödunud ja teatrisaalis hõljub nii magusaid mälestusi kui ka pisarateni naerma ajavaid meeleolusid: on tülisid, on kirgi, irooniat, huumorit, igatsusi ja palju, palju muud. Kolmkümmend aastat on möödunud ja aeg on küps muusikalavastuse “Kaunimad aastad su elus” taasetendumiseks. Kaunil saabuval kevadel avaneb võimalus…

Järva valla kirikute päevad

8. juuli 2023 - 9. juuli 2023
, Järva vald

Järva valla kirikute päevad on jõudnud uude suvesse veelgi mitmekülgsema kavaga kui esimesel aastal.Kirikud koostöös kultuurikorraldajatega on koostanud programmi, mis sobib just kirikutesse. Olgu tuntud muusikud, loengupidajad või hoopis uued teadmised ja paigad, kuhu varem pole sattunud – iga külastaja leiab kavast omale meelepärast. Kirikute päevad on võimalus tutvuda pühakojaga ka neil, kes igapäevaselt kirikueluga kokku ei puutu. Suvised üritused aitavad seda sidet luua, kasvõi kirikukohvikuid külastades või ekskursioonidel osaledes. Tutvu kodulehega!

Piimapäev Eesti Piimandusmuuseumis

14. juuli 2023
Eesti Piimandusmuuseumi park - Hans Rebase tee 1, Imavere küla, Järva vald

Piimapäeval Eesti piimandusmuuseumis pakuvad oma parimaid tooteid Eesti suured ja väikesed tööstused ning mahetootjad. Toimuvad erinevad maitsmised ja mõõtu võtavad erineval tasemel toiduvalmistajad. 

Perefestival Türi järve ääres

22. juuli 2023
Andreas Kurrikoffi tänav 5A, Türi linn, Türi vald

Kevadpealinn Türi muutub sel suvel taaskord Perepealinnaks. Ootame kõiki peresid lustima ja lõbutsema Perefestivalile Türi järve rannas, lauluväljakul ja rannapargis. Tegevusi, töötubasid, loenguid, atraktsioone ja head kultuuri- ning spordiprogrammi on nii suurtele kui väikestele pereliikmetele.

Kesk-Eesti Muuseumitee

8. september 2023 - 9. september 2023
, Imavere küla, Järva vald

Kesk-Eestis Järva valla 12 muuseumit ja turismiatraktsiooni avavad erakorraliselt kahel järjestikusel päeval oma uksed, vaid 5 eurose käepaela lunastuse eest. Põhjust on sõita Imaverre, Järva-Jaani, Päinurme, Tammsaarde, Aravetele, Jalgsemale, Müüslerisse, Esnasse ja Koerugi. Tulemas on uued programmid, põnevad õpitoad, näitused ja ekskursioonid. Muuseumiteelistele on avatud hubased kohvikud, kus pakutakse maitsvaid suupisteid ja kohaliku hõnguga teed. Tegevusi jätkub hommikust hilisõhtuni nii lastele, noortele kui ka suurtele.